Skuteczne kremy nawilżające do cery dojrzalej

Starzenie się skóry jest bardzo złożonym procesem, na który wpływają zarówno czynniki wewnętrzne, jak i zewnętrzne. To właśnie nocą składniki aktywne produktów przeciwstarzeniowych wnikają najgłębiej i najskuteczniej. Dlatego też najbardziej wartościowe produkty kosmetyczne powinny być stosowane właśnie nocą.

Zadania kremu nawilżającego do cery dojrzałej 

krem nawilżający do cery dojrzałejNiezależnie od kosmetyków, ważne jest również poświęcenie czasu na zabiegi uelastyczniające skórę, takie jak masaże twarzy (na tyle, na ile jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie). Kondycja skóry w dużej mierze zależy od diety, stylu życia i predyspozycji genetycznych. Dobry krem nawilżający do cery dojrzałej sprawia, że skóra staj się odżywiona, pozostaje promienna, zdrowa i młoda. W przypadku skóry dojrzałej należy zwrócić szczególną uwagę na wybór produktów kosmetycznych zarówno do oczyszczania, jak i pielęgnacji skóry. W ramach profilaktyki, do codziennej diety należy włączyć w dużej ilości naturalne antyoksydanty, takie jak glutation, witaminy E, A i C, kwasy omega-3, bioflawonoidy, witaminy z grupy B oraz minerały, takie jak magnez, selen, wapń, cynk, żelazo i potas. Dieta powinna być bogata w surowe warzywa, owoce, produkty mleczne, zboża, oleje roślinne i wątróbkę. Ważne jest również odpowiednie nawodnienie (co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody dziennie), zdrowy tryb życia wolny od alkoholu, tytoniu i innych używek oraz aktywność fizyczna.

Głównym wrogiem skóry są wolne rodniki, które niszczą barierę lipidową skóry i ułatwiają wnikanie czynników zewnętrznych. Jeśli standardowa pielęgnacja skóry nie pomaga, wskazane jest skonsultowanie się z chirurgiem kosmetycznym lub kosmetyczką, którzy mogą pomóc w znalezieniu odpowiedniej pielęgnacji skóry i opcji leczenia.