Jak wygląda montaż szybkozamykacza?

Montowanie szybkozamykaczy ma wiele plusów, które mogą być zauważalne jednakowo w domach jednorodzinnych, blokach czy w budynkach firmowych. Dzięki zamykaczom możliwe jest nie tylko wyeliminowanie trzaskania drzwi, ale także uciekania ciepłego powietrza z pomieszczeń. Montaż szybkozamykacza jest prosty i składa się z kilku kroków monterskich. Jakie są zatem etapy montowania zamykacza?

Kilka kluczowych etapów montowania szybkozamykacza do drzwi

samozamykacz do drzwi z blokadą otwarciaJeżeli ekipa monterska przystępuje do montażu szybkozamykacza do drzwi, pracownicy zaczynają od dobrania odpowiedniego urządzenia. Często jest to samozamykacz do drzwi z blokadą otwarcia, który jest najlepszym urządzeniem, hamującym niekontrolowane uchylanie się drzwi. Tego typu urządzenie jest często montowane w zakładach produkcyjnych, biurach czy innych przestrzeniach firmowych. Po przygotowaniu okna lub drzwi, czyli oczyszczeniu miejsca, gdzie szybkozamykacza ma być przykręcony, następuje przykręcanie płytki montażowej. To do niej zostanie przykręcony szybkozamykacz. Po przykręceniu urządzenia monterzy wykorzystują możliwości urządzenia w zakresie ustawiania siły zamykania. Wiele modeli posiada różny zakres tego typu ustawienia, co ma wpływ na odpowiednie dobranie siły zamykania w zależności od tego, gdzie drzwi są umieszczone. Większa siła zamykania jest potrzebna na przykład wtedy, gdy na drzwi napiera często powietrze np. z powodu przeciągu.

Po zamontowaniu osoby odpowiedzialne za montaż rozpoczynają testowanie działania zamykacza. Ta faza montażu ma na celu takie dopasowanie działania zamykacza, aby zamykanie i otwieranie drzwi było nie tylko płynne, ale i ciche. Idealnie wyregulowane urządzenie może zamykać drzwi bezszelestnie w każdych warunkach, dzięki czemu zwiększa komfort pracowników i mieszkańców.