Poprawienie pamięci oraz koncentracji

Czy masz na co dzień zadanie, które wymaga maksymalnej koncentracji lub musisz powstrzymywać się od sesji, aby przyswoić dużą ilość materiału? A może masz wrażenie, że z wiekiem rzeczy coraz mniej zapadają w pamięć? Jeśli tak, to naturalne suplementy na pamięć i koncentrację mogą Ci pomóc.

Funkcje kognitywne suplementacja

pamięć koncentracja suplementySuplementy przeznaczone do optymalizacji układu nerwowego zawierają witaminy i minerały, które pozytywnie wpływają na pamięć i koncentrację. Ponieważ jednak mają one różne działanie, należy je stosować w zależności od stanu organizmu, poziomu aktywności, diety, stylu życia i zawodu. Preparaty zawierające wyciąg z miłorzębu japońskiego, kofeinę, guaranę, lecytynę i żeń-szeń mogą być przyjmowane przez osoby w każdym wieku. Ginkgo biloba jest bogaty w silne związki bioaktywne, takie jak diflawony, steroidy, hydroksykwasy i flawonoidy, które są przeciwutleniaczami o właściwościach zmniejszających uszkodzenia komórek mózgowych w procesie starzenia. Pozytywny wpływ Ginkgo na pamięć i koncentrację zdają się potwierdzać badania, w których zaobserwowano, że Ginkgo zawiera substancje poprawiające krążenie naczyniowe mózgu oraz dostarczające tlen i składniki odżywcze do szarych komórek. Komórki nerwowe przekazujące impulsy nerwowe funkcjonują sprawniej, poprawiając procesy pamięci i koncentracji. Ekstrakt z Ginkgo biloba jest również polecany osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera. Wyciąg z Ginkgo biloba zapobiega bowiem tworzeniu się złogów beta-amyloidu, czynnika niszczącego komórki nerwowe u pacjentów z tą chorobą, spowalniając tym samym jej postęp. Możesz wybrać pamięć koncentracja suplementy, zawierającę tylko Ginkgo biloba lub suplement złożony, zawierający inne składniki, takie jak żeń-szeń i lecytyna. Działanie żeń-szenia może być dodatkowo wzmocnione poprzez stymulację mózgu guaraną, która zawiera kofeinę, w stanie wysokiej mocy umysłowej.

Ziarna te zawierają również cztery razy więcej kofeiny niż zwykła kawa, dzięki czemu utrzymuje organizm w stanie pobudzenia przez dłuższy czas. Aby poprawić pamięć i pracę mózgu, można również dodać suplementy zawierające kwasy omega-3 i DHA, takie jak olej lniany i olej rybny, które działają stymulująco na układ nerwowy.