Jak się składa wnioski o upadłość?

Brak płynności finansowej jest zwykle wystarczającą podstawą do tego, żeby zamknąć firmę. Teraz kryzys dotyka wielu osób, które muszą radzić sobie na przykład ze zwiększonymi drastycznie cenami energii, w których przyjdzie nam poradzić sobie skutecznie z wszystkimi rzeczami, które mogą czekać na przedsiębiorców. Łatwo teraz popaść w długi.

Firma może złożyć wniosek o upadłość

wniosek o upadłość firmyJedną z metod wyjścia z długów w naszych czasach jest poddanie się procesowi upadłości. Szczególnie firmy, które działają na rynku od dawna i zgromadziły pewien majątek, są w stanie skutecznie przez niego przebrnąć, nie pozostawiając po sobie zbyt wielu zadłużeń, które później trzeba będzie spłacać. Aby wykonywać odpowiednie działania, trzeba wiedzieć, jak i gdzie złożyć zasadny wniosek. Jakie są podstawy do złożenia takiego wniosku? Przede wszystkim będzie to brak możliwości regulacji bieżących zobowiązań firmy, na przykład wypłat lub rachunków, przez okres przynajmniej trzech miesięcy. Takie problemy już nie są przejściowe. Odpowiedni wniosek o upadłość firmy może pomóc nam sporządzić nasz prawnik. Istnieją takie kancelarie prawne, które specjalizują się właśnie w tego typu działaniach, przez co można skutecznie dochodzić swoich praw i roszczeń w wielu różnych sytuacjach. Będąc wierzycielem tez możemy złożyć taki wniosek do odpowiedniego biura podawczego sądu rejonowego w odpowiednim miejscu.

Mając wszystkie niezbędne dane, które muszą być zamieszczone we wniosku, będziemy mogli skutecznie zacząć procedurę likwidacji danej spółki, która stanie się naszym dłużnikiem. Także prowadząc taką spółkę warto rozważyć, czy przeprowadzenie odpowiednio szybko upadłości nie uratuje nas przed jeszcze większymi problemami finansowymi, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć.