Imitacje płytek ciętych z cegły

Cegły porozbiórkowe są doskonałą ozdobą na ścianę zarówno do prywatnego domu, jak i do lokalu użytkowego czy gastronomicznego. Takie ozdoby bywają jednak dość kosztowne, a ich trwałość nie należy do zbyt pokaźnych, dlatego potencjalni nabywcy coraz częściej preferują alternatywne ozdoby, wykonane ze znacznie trwalszych materiałów.

Sztuczna cegła do ozdób ściennych

imitacja cegły na ścianęNajczęściej wybieraną alternatywą dla cegieł porozbiórkowych są odlewy z plastiku, aczkolwiek zdarza się, iż nie są one wystarczająco jakościowe i nie mają wielu detali, jakie można zobaczyć na autentycznej cegle. Muszą być również malowane farbami które nie zawsze oddają autentyczny wygląd, dlatego coraz rzadziej wybierane są przez osoby poszukujące takich ozdób. Dobrą alternatywą jest natomiast imitacja cegły na ścianę wykonana z odlewu gipsowego. Taki odlew ma bardzo podobną wagę do autentycznych płytek ciętych z cegły, oraz niemal identyczną fakturę, więc po umiejętnym pomalowaniu nie różni się zbytnio od pierwowzoru. Odlewy mogą być zarówno pojedynczymi płytkami, jak i całymi dużymi ozdobami, mającymi również imitację fugi. Bardzo nietypową, aczkolwiek popularną imitacją są ozdoby wykonywane z pianki. Takie ozdoby bywają najbardziej budżetowymi wariantami, gdyż są tanie i bardzo ogólnodostępne, aczkolwiek mają satysfakcjonującą jakość, dobre odwzorowanie wyglądu autentycznej cegły, oraz trwałość znacznie wyższą niż ozdoby o tak przystępnej cenie.

Wszystkie rodzaje imitacji cegieł można wykonać bez większego trudu na zamówienie, a zajmuje się tym coraz więcej producentów, wykonujących ozdoby odmiennymi technikami. Owe imitacje można więc dobrać zarówno wedle upodobań estetycznych, jak i wysokości budżetu, przeznaczonego na zakup ozdób oraz ich montażu w wybranym miejscu.