Ile kosztuje instalacja elektryczna w nowym domu?

Planując budowę własnego domu warto wiedzieć ile kosztują poszczególne jej etapy. Kiedy już doprowadzimy budowę do stanu surowego zamkniętego to kolejnym etapem będzie wykonanie wszystkich instalacji wewnętrznych. Trzeba podłączyć wodę, prąd i ogrzewanie centralne lub podłogowe. Wykonanie instalacji elektrycznej trzeba zlecić elektrykowi z odpowiednimi uprawnieniami.

Koszty instalacji elektrycznej zależą od lokalizacji

instalacje elektryczneTrudno jest jednoznacznie określić z jakimi kosztami trzeba się liczyć jeśli chodzi o podłączenie do nowo wybudowanego domu prądu. Pewne jest to, że ceny usług elektryków zależą od lokalizacji, w której stawiamy nasz nowy dom. Im dalej od stolicy kraju tym niższe koszty usług elektrycznych. Jednak na koszt całej instalacji elektrycznej składają się również ceny materiałów, które będą musiały zostać zakupione. Trudno nawet oszacować koszty kabli i przewodów elektrycznych, bo te rosną po prostu z dnia na dzień. Profesjonalnie wykonane instalacje elektryczne na południu kraju kosztują około pięciu tysięcy złotych. To uśredniona cena przy domu o powierzchni użytkowej około stu metrów kwadratowych. Materiały do wykonania instalacji mogą kosztować drugie tyle, ale ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie. Na chwilę obecną przy domu o wspomnianej powierzchni można liczyć, że koszty podłączenia prądu zamkną się w dziesięciu tysiącach złotych. Przy czym mówimy o południowej części naszego kraju.

W każdym mieście w branży elektrycznej fachowcy mają swoje ceny. Na południu Polski za kompletną instalację trzeba zapłacić około pięciu tysięcy. Do tego trzeba zakupić wiele metrów kabli i różnych przewodów. Elektryk powinien podłączyć nie tylko prąd, ale także chociażby linię internetową. Fachowy elektryk będzie doskonale wiedział co robić.