Ile kosztuje dobra sprężarka śrubowa

Chcąc dokonać zakupu swojej pierwszej sprężarki do własnego garażu często kompletnie nie wiemy na jaki typ tego urządzenia najlepiej się zdecydować. Otóż wyróżnia się dwie najpopularniejsze sprężarki, olejowe i śrubowe. W zależności od potrzeb i zastosowania dokonuje się odpowiedniego wyboru. Na przykład lakiernik wybierze sprężarkę olejową, a z kolei wulkanizator zdecydowanie postawi na śrubową.

Czy warto kupić używaną sprężarką śrubową ?

tania sprężarka śrubowaW tym miejscu rozważaniom poddane zostaną sprężarki śrubowe. Są to zdecydowanie mniej popularne konstrukcje od sprężarek olejowych, lecz z pewnością znalazły one swoje wąskie grono odbiorców. Kupując czy to nową, czy używaną sprężarkę śrubową, przede wszystkim chcemy, by zakup był jak najtańszy. Każda, nawet tania sprężarka śrubowa powinna bez zarzutu spełniać stawiane przed nią wymagania. Oczywiście kupując sprężarkę śrubową należy mierzyć siły na zamiary tak, by zakupiona sprężarka posiadała odpowiednio dużą moc, która zostanie w pełni wykorzystana podczas pracy urządzenia. Sprężarka nie może być zbyt słaba, gdyż w takiej sytuacji może ona okazać się nieprzydatna do danego zastosowania. Można wykazać bezpośredni związek między wielkością a sprawnością urządzenia. Bowiem panuje powszechne przekonania i zresztą słuszne, że im większa objętość sprężarki, tym jest ona wydajniejsza.

Największym błędem jaki można popełnić podczas zakupu nowego urządzenia do sprężania powietrza jest złe dobranie mocy sprężarki do naszych potrzeb. Niestety zbyt słabym urządzeniem nie zrealizujemy naszych planów. Natomiast po zakupie odpowiedniego sprzętu na pewno będziemy w dużym stopniu usatysfakcjonowani, bo wykonamy wszystkie zaplanowane przez nas czynności, do których wykonania niezbędna była nam sprężarka.