Gdzie w Warszawie wyszkolę psa?

Zawsze starałam się, aby pies którego adoptowaliśmy razem z narzeczonym był wyszkolony i grzeczny. Niestety narzeczony pozwalał mu na zbyt wiele przez co pies nie wiedział, co to konsekwencja i mnie nie słuchał. W końcu miałam dość i wyprowadziłam się z psem z domu. Teraz już nic mi nie przeszkadzało w tym, żeby go wyszkolić. Uznałam, że warto jednak byłoby skorzystać z pomocy psiego trenera i behawiorysty zwierząt.

Wybrałam szkolenie psa w Warszawie

szkolenia psów w warszawiePoczytałam trochę informacji na ten temat. Dowiedziałam się, że najlepiej jest wyszkolić psa za pomocą metody pozytywnego wzmocnienia. Jest to bezpieczne szkolenie psów, które opiera się przede wszystkim na nagrodach, a nie karach. Jest ono odpowiednie dla psów w każdym wieku i każdej rasy. Moja przyjaciółka podpowiedziała mi, gdzie znajdę szkolenia psów w Warszawie. Do jednego z ośrodków szkoleniowych zdecydowałam się zapisać mojego czworonożnego przyjaciela. Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Pies bardzo dobrze odnalazł się na takim szkoleniu. Było ono prowadzone w spokojny i zrównoważony sposób w tempie dopasowanym do potrzeb i możliwości psa. Indywidualne podejście jest bardzo ważne, szczególnie gdy szkoli się zwierzęta, które są już starsze. Behawiorysta zadbał o to, aby w początkowej fazie szkolenia pies znajdował się w bezpiecznym otoczeniu i nic go nie rozpraszało.

Dzięki temu pierwsze efekty tego profesjonalnego szkolenia można było zobaczyć bardzo szybko. Już po kilku sesjach z trenerem i behawiorystą pies zaczął reagować na poszczególne komendy. Nie szarpał już smyczy podczas spacerów i nie próbował uciekać. Oczywiście bardzo ważne było to, aby być konsekwentnym, dlatego wszystkie zalecenia musiałam stosować podczas codziennej opieki nad nim.