Gdzie stosuje się sondy hydrostatyczne?

W wielu procesach przemysłowych konieczny jest pomiar poziomu cieczy w zbiorniku. W tym celu wykorzystywane mogą być różne technologie oraz rozwiązania. Wiele tak naprawdę zależy od wymaganej dokładności oraz rodzaju substancji, która znajduje się w środku. Jej specyfika wymusza użycie określonych rozwiązań. Niektóre z nich są na przykład odporne na oddziaływania środowiskowe oraz substancji żrących.

Budowa sond hydrostatycznych

polecana sonda hydrostatycznaWłaśnie dlatego przed użyciem danego rozwiązania należy najpierw przeanalizować w jakich warunkach będzie ono pracowało. W wielu przypadkach jest polecana sonda hydrostatyczna, która umożliwia bardzo dokładny pomiar cieczy znajdującej się w zbiorniku. Sondy są często stosowane między innymi w: przemyśle okrętowym, technologiach procesowych, ściekach czy otwartych zbiornikach. Do najważniejszych parametrów technicznych charakteryzujących te urządzenia zaliczyć można: zakres ciśnienia, dokładność czy rodzaj przyłącza. W określonych rozwiązaniach bardzo ważnym zagadnieniem jest również to czy sonda posiada wymagane atesty. Dodatkowo w celu zautomatyzowania całych układów wykonawczych często sprzęty takie na wyjściu generują sygnał elektryczny napięciowy lub prądowy. Pozwala on w łatwy sposób odczytać wartość zmierzoną przez jednostki obliczeniowe.

Zastosowania na otwartym terenie wymagają również odpowiedniej obudowy, która powinna być odporna na warunki atmosferyczne. Tutaj jednym z kluczowych czynników jest temperatura pracy. Sondy muszą bowiem działać niezawodnie w skrajnie ujemnych jak i również dodatnych temperaturach. Jak widać obecnie do pomiaru poziomu cieczy w zbiorniku stosowane są różnego rodzaju osprzęty. Dzięki nim można w łatwy i szybki sposób otrzymać wiarygodne dane odnośnie ilości medium.