Gdzie kupić uchwyt na bidon?

Kto dużo jeździ na rowerze, ten doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to sport męczący, nawet jeżeli uprawia się go tylko rekreacyjnie. Niemniej jednak, jazdę, można potraktować, jako wysiłek ogólnorozwojowy, uaktywniający górne, jak i dolne, parte mięśniowe.

Zakup dobrego bidonu rowerowego

solidny uchwyt na bidon pod siodełkoTrzeba jednak pamiętać, że każdy wysiłek, wiąże się z utratą wody, a więc też elektrolitów, co w szybkim czasie, jeśli płyny nie są uzupełniane, może prowadzić do odwodnienia, tak w lekkiej, jak i ciężkiej postaci. Dlatego, niezbędnym ekwipunkiem każdego posiadacza roweru, powinien być bidon. W zależności od zapotrzebowania, możemy wyposażyć się w pojemniki o objętości od 250 do 750 ml, gdyż takie są w miarę kompaktowe, co sprawia, że nie obciążają ramy czy też nie dodają kilogramów plecakowi. Jednak istnieje też inna bardzo ciekawa opcja, mianowicie, bidon umieszczany pod siodełkiem. To bardzo praktyczne rozwiązanie, jednak trzeba pamiętać, że zbiornik to jedno, a drugie to solidny uchwyt na bidon pod siodełko bowiem są to dwa różne akcesoria, które można dopasować lub kupić w komplecie. Jakby jednak nie było, to też tanie rozwiązanie, wszak koszt bidonu, to wydatek rzędu trzydziestu – czterdziestu złotych, natomiast zakup uchwytu, instalowanego pod siodełkiem to koszt piętnastu – dwudziestu złotych – w zależności od modelu oraz renomy producenta. Tego rodzaju uchwyty, jak też bidony, najlepiej kupować w sklepach rowerowych online, wszak mają one najtańszą ofertę.

Podsiodełkowy uchwyt na bidon, to bardzo przemyślane i praktyczne rozwiązanie, które cenią sobie nawet profesjonalni kolarze. Nie ma więc przeszkód, aby korzystali z nich także amatorzy, którym problem sprawia schylenie się do bidonu, zainstalowanego, na przykład, w uchwycie na ramie.