Funkcjonalność szafy lekarskiej

Większości z nas szafy kojarzą się z meblami o dużych rozmiarach, wykonywanych z drewna, w których wnętrzu możemy przechowywać w odpowiedni sposób nasze ubrania. Jeśli jednak rozejrzymy się dookoła siebie, szybko okaże się, że nie jest to jedyny typ szafek, jaki jesteśmy w stanie znaleźć w naszej rzeczywistości. Jednym z ciekawszych rodzajów są na pewno szafki lekarskie.

Umiejscowienie szaf lekarskich

szafy lekarskieWśród szaf wszelkiego rodzaju znajdziemy też szafy, które wykonywane są najczęściej z metalu i świetnie sprawdzają się przy przechowywaniu lekarstw i farmaceutyków. Szafy lekarskie, ponieważ to o nich mowa, najczęściej widujemy w gabinetach lekarskich, gabinetach zabiegowych, w szpitalu, ale również w aptece. Ze względu na właściwości, wynikające z konstrukcji szafy lekarskiej, służby medyczne mogą bez żadnego problemu, w pełni bezpiecznie przechowywać większość lekarstw. Szafy tego typu zapewniają odpowiednią temperaturę, a także ? biorąc pod uwagę ich konstrukcję ? średnią przenikalność światła do wnętrza. Szafy lekarskie wykonywane są w taki sposób, by stanowiły stabilną konstrukcję, która swoim rozmiarem dopasuje się do każdego wnętrza. Najczęściej szafy lekarskie wyposażone są w dwuskrzydłowe drzwi, które są przeszklone, by umożliwić szybkie zlokalizowanie poszukiwanego lekarstwa lub zweryfikowanie, czy jesteśmy w jego posiadaniu. Możliwości tego typu dość dobrze usprawniają proces obsługi medycznej na każdym etapie, na którym przydatna jest szafa z lekarstwami.

Chociaż nazwa szaf opisywanych powyżej sugeruje, że są one dedykowane lekarzom, z ich funkcjonalności najczęściej korzystają pielęgniarki, które aplikują zastrzyki i wydają lekarstwa osobom chorym. Również i farmaceuci w aptekach często wykorzystują w przestrzeni swojej apteki szafę lekarską, która doskonale sprawdza się przy przechowywaniu większości farmaceutyków.