Fenomen szwajcarskich zegarków

Od lat to właśnie Szwajcaria słynie z produkcji najsłynniejszych i najlepszych jakościowo zegarków mechanicznych, które stanowią wzór praktycznie dla wszystkich światowych producentów chcących doścignąć fenomen szwajcarskich zegarków. Swoją doskonałość zawdzięczają one bogatym tradycjom zegarmistrzowskim, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie wciąż się doskonaląc. 

Niezawodne od lat szwajcarskie zegarki

zegarek szwajcarskiNiewątpliwie Szwajcaria jest uznawana od lat za prawdziwą stolicę zegarków, chociażby ze względu na słynne miasto Montreux, które było niegdyś głównym miastem produkowania zegarków, a w wolnym tłumaczeniu oznacza ono „Zegarkowo”. Światowa produkcja zegarków w Szwajcarii wynosi ponad 50% całej produkcji na świecie, także można to uznać za ogromny sukces eksportowy tego jakże małego europejskiego kraju. Zegarek szwajcarski od lat jest wyznacznikiem luksusu, który na całym świecie słynie z perfekcyjnego rzemiosła. Najdroższe i najbardziej ekskluzywne zegarki szwajcarskie mogą być produkowane nawet 2000 godzin i to za pomocą ręcznej pracy najlepszych zegarmistrzów, którzy łączą ze sobą elementy wielkości setnej części milimetra. Ze względu na doskonałą precyzję jaką musi zastosować zegarmistrz przy produkcji zegarków szwajcarskich ich ceny nieraz są bardzo wysokie, jednakże z pewnością są warte swojej ceny. W wielu krajach zegarki te są również postrzegane za symbol zachodniego statusu oraz jako wyznacznik elegancji i piękna.  

Szwajcaria rocznie produkuje ponad miliard sztuk zegarków, z których prawie wszystkie trafiają na eksport dla całego świata, a zwłaszcza do państw wschodnich takich jak Hong Kong, Rosja i Chiny. Aby być pewnym autentyczności i oryginalnością jakości zegarków najlepiej jest szukać ich w autoryzowanych sklepach, które gwarantują ich perfekcyjną jakość.