Fabryka nawozów roślinnych

Pracuję w dość dużej fabryce, która zajmuje się produkcją różnych nawozów roślinnych. Fabryka leży na uboczu miasta. Podczas wytwarzania nawozów wytwarzają się związki chemiczne, które trzeba wypuścić do atmosfery, zwłaszcza jeśli produkowane są nawozy o stałej konsystencji, te nawozy płynne nie wytwarzają żadnych szkodliwych oparów.

Produkcja nawozów różnego rodzaju

producent nawozówPrzy nich akurat nie trzeba pracować w maskach, ponieważ i tak wszystko odbywa się w szczelnych maszynach oraz pomieszczeniach. Ale co do tych sypkich nawozów, do których możemy zaliczyć na przykład biostymulatory to już musimy pracować w maskach i w ubraniu ochronnym. W innym przypadku wystarczą same rękawiczki. Nasz producent nawozów dba o to aby nasze wyroby były jak najlepszej jakości. Proces produkcyjny jest dość drogi, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę nawozy mineralne i wapniowe. A właśnie takie są u nas głównie produkowane. Inaczej jest w przypadku innych nawozów, które są dość tanie oraz bardzo chętnie je kupujemy, co nie oznacza, że są gorszej jakości od tych droższych. Po prostu te droższe są wykorzystywane do czego innego. Na przykład nawozy rolnicze są dość drogie, tam producent nawozów rolnych wytwarza je dla jednej grupy docelowej, to znaczy dla rolników. Musza one mieć odpowiednią konsystencję, tak aby dystrybutor nawozów rolniczych poradził sobie z ich rozprowadzeniem. Produkcja nawozów u nas trwa średnio gdzieś tak około doby. Zawsze produkujemy na zamówienie. Nie mamy dużego magazynu, tak byśmy mogli nawóz składować.

 

Prosto z produkcji nawozy są ładowane do wozów transportowych. Dzięki temu mamy też opinie najlepszego producenta. Klienci bardzo chętnie u nas kupują nawozy. To liczy się w tej branży. W przyszłym tygodniu ruszamy z produkcją dwóch nowych rodzajów nawozów. 

Zainteresowanym tematyką nawozów polecam link producent nawozów rolniczych – www.biostyma.pl