Estetyczne deski WPC

 

Popularność desek kompozytowych, zwanych również deskami WPC rośnie z każdym rokiem. Polacy doceniają te deski z racji bardzo dużego podobieństwa do drewna przy jednocześnie idealnie gładkiej powierzchni i łatwości montażu. Deski te posiadają bowiem specjalne frezy i ząbki, które sprawiają iż montaż takich desek jest czystą przyjemnością.

Solidne deski z kompozytu

deski kompozytowe producentKompozyt pojawił się w powszechnym użyciu stosunkowo niedawno. Materiał ten ma bardzo szerokie zastosowanie ale na dzień dzisiejszy zdecydowanie najczęściej używa się go do produkcji desek kompozytowych. Bardzo dużą zaletą tychże desek jest to, że nie posiadają one sęków. Każda deska jest więc idealna. Dodatkowo o taką deskę nie urazimy swojej stopy bowiem nie znajdziemy w nich drzazg. W związku z tym deski kompozytowe idealnie nadają się do układania na tarasie czy zadaszonej werandzie. Nie da się ukryć, że deski WPC w pewnych kwestiach przeważają nad klasycznymi deskami z drewna. Chodzi bowiem o to, że nie są one podatne na uszkodzenia powstałe w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych. Deski z drewna po pewnym czasie tracą swój naturalny kolor, robią się wyblakłe i dodatkowo są narażone na ataki szkodników. W związku z tym musimy pamiętać o systematycznym impregnowaniu. W przypadku materiału jakim są deski kompozytowe producent zaleca jedynie stosowanie środków konserwujących oraz myjących. Dzięki temu nasze deski kompozytowe przez bardzo długi czas będą wyglądały jak nowe.

Omawiane powyżej deski z kompozytu niekoniecznie muszą być stosowane na tarasach. Z powodzeniem możemy używać ich do obijania ścian czy układania podłogi w altankach. Zastosowanie desek kompozytowych jest naprawdę duże. Wszystko wskazuje na to, że deski te za jakiś czas będą stosowane częściej niż ich drewniane odpowiedniki.