Ekologiczne świece do domu

Okres Świąt Bożego Narodzenia kojarzy się każdemu z magią oraz pięknymi zapachami. Nie tylko zapachy unoszące się z kuchni, ale także z magicznych świec. Właśnie w tym czasie świece rozstawione są w każdym wolnym kącie naszych mieszkań. Dają piękną magię oraz aromat na cały dom. Można je kupić w każdym sklepie lecz największy wybór mamy w skalpelach internetowych.

Ładne świeczki typu handmade

świece rzepakoweEkologiczne i polecane świece rzepakowe są bezpieczne dla ludzi oraz dla środowiska. Wosk rzepakowy jest przede wszystkim nietoksyczny, w przeciwieństwie do wielu świeczek parafinowych. Rzepakowe lub sojowe świeczki są świetną alternatywą właśnie dla świec z parafiny. Podczas ich palenia nie uwalniają się żadne toksyczne substancje, które powodują złe samopoczucie. Piękne zapachy uwalniane podczas spalania wosku rzepakowego dają uczucie odprężenia. Producenci świec naturalnych zalecają zapalenie świecy minimum na 3h by uniknąć utworzenia tunelu w wosku. Świece bez względu na rodzaj muszą być ustawione na równej powierzchni, w miejscu, gdzie nie ma przeciągów. Trzeba pamiętać by nie pozostawiać świecy bez kontroli. Natomiast po każdym paleniu świeczki należy przyciąć odrobinę knota. Wtedy nie będzie się on żarzył, a płomień nie będzie zbyt duży.

Świece pobudzają nasz organizm do odprężenia i chwili relaksu. Odpowiednia świeca naturalna na przykład rzepakowa to koszt około 30-50 złotych. Takie świece palą się znacznie dłużej niż świece parafinowe. Piękne zapachy i ładne opakowania świec powodują, że ludzie przestają kupować świece parafinowe, a zastępują je świecami naturalnymi. Największy wybór takich świeczek mamy w sklepach internetowych. Małe firmy tworzące arcydzieła rzadko kiedy obsługują sklepy stacjonarne, ale na pewno mają sklepy internetowe.