Duże tory dmuchane

Rywalizacja jest nieodzownym elementem życia każego z nas. Ludzie biorą udział w różnych zawodach, dzięki czemu mogą się sprawdzać na wiele sposobów. Można to robić na poważnie lub w ramach rozrywki na specjalnie przygotowanych torach.

Jakie jest przeznaczenie dmuchanych torów?

ogromne dmuchane tory przeszkódMyśląc o dmuchanych atrakcjach, większość osób wyobraża sobie duże zjeżdżalnie dla najmłodszych użytkowników. Jednak dzisiejsza oferta producentów tego typu atrakcji jest znacznie szersza i obejmuje także ogromne dmuchane tory przeszkód dla starszych dzieci oraz dorosłych. Tego typu atrakcje znajdują się na różnych festynach, zawodach, świętach czy imprezach okolicznościowych. Również niekiedy są one wynajmowane przez korporacje, które organizują imprezy integracyjne w plenerze dla swoich pracowników. Jest to świetna alternatywa dla trampolin, ścian wspinaczkowych czy tego typu instalacji rozrywkowych. Tory mogą być o długości kilku metrów lub nawet kilkudziesięciu, dzięki czemu mogą stanowić jedynie fajną rozrywkę dla uczestników zabawy lub też mogą być wykorzystywane do organizowania sportowej rywalizacji lub nawet zawodów. Przeważnie wynajmują je organizatorzy imprez plenerowych, gdyż posiadanie takiego toru jest nieopłacalne, jeżeli planują oni korzystać z nich raz na rok. Cena takiego toru to od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, wraz ze specjalnym kompresorem powietrza, który odpowiada za nadmuchanie i utrzymanie odpowiedniego ciśnienia wewnątrz toru. Jego montaż zajmuje maksymalnie kilka godzin.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów dmuchanych torów, które mają zróżnicowany poziom trudności. Mogłoby się wydawać, że ich pokonanie będzie dziecinnie proste, ale często okazuje się, że niejeden dorosły ma problem z ich przejściem, gdyż wymagają nieco umiejętności fizycznych.