Drewniane podłogi marki Tarkett

Podłogi zrobione z drewna to ponadczasowa klasyka. Pasują właściwie do każdego wnętrza, a jeśli dobrze je wybierzemy i zabezpieczymy, możemy je układać w każdym wnętrzu, wliczając w to tzw. pomieszczenia mokre, czyli kuchnię i łazienkę, czy też pomieszczenia z dużym natężeniem ruchu, gdzie podłoga potencjalnie szybko ulega zużyciu.

Drewniane podłogi w Twoim domu

podłogi tarkett do pokojuDobrej jakości drewniana podłoga to niekoniecznie ogromny wydatek, często jest to koszt porównywalny z panelami podłogowymi z wysoką klasą ścieralności. Dlatego wiele osób coraz częściej decyduje się właśnie na podłogę zrobioną z desek, litych czy warstwowych. Jednymi z chętnie wybieranych są podłogi Tarkett do pokoju, które można kleić do podłoża bądź też układać jako podłogę pływającą. W ofercie tego producenta dostępne są różne rodzaje desek z odmiennym wykończeniem, które pozwala uzyskać zupełnie inny efekt. W pokojach może sprawdzić się zarówno wersja podłogi wykończona lakierem matowym czy półmatowym, jak też i ta pokryta olejowoskiem, dającym błyszczące wykończenie. Producent proponuje podłogi nowoczesne i postarzane, np. poprzez szczotkowanie. Ten drugi typ znacznie lepiej nadaje się do wnętrz w stylu retro albo boho, gdzie postarzona podłoga doskonale wpisuje się w klimat całego pomieszczenia. Można pokusić się zarówno o klasyczne deski, jak też i o mozaikę parkietową, która dobrze pasuje do stylu vintage.

A co z trwałością? Deski trójwarstwowe są trwałe i będą dobrze wyglądać przez wiele lat. W obiektach mieszkalnych może to być nawet do trzydziestu lat. Z kolei w obiektach o dużym natężeniu ruchu, jak na przykład w hotelach, trwałość podłogi będzie już niższa. Do takich miejsc warto wybrać dedykowane rozwiązania, droższe niż te dla obiektów mieszkalnych, lecz trwalsze.