Dobry olej do włosów

Nasze włosy tak samo jak skóra każdego dnia są narażone na działanie promieni słonecznych, klimatyzacji, suchego powietrza z ogrzewania centralnego czy zanieczyszczeń. Te czynniki negatywnie wpływają na ich stan i wygląd.

Czy olejowanie włosów jest bezpieczne?

olej do włosów kokosowyMarzeniem każdej kobiety jest mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy, które bez wątpienia są atrybutem kobiecości. Jednak natura niewiele z nich tak hojnie obdarzyła. Zdecydowana większość kobiet zmaga się z różnymi problemami skóry głowy lub samych kosmków. Przeważnie są one suche, łamiące się i rozdwajające albo nadmiernie wypadające. Oczywiście przyczyn tych problemów można się dopatrywać w wielu aspektach diety i trybu życia, ale dużo zależy także od samej pielęgnacji. Włosy suche, normalne i farbowane na pewno potrzebują systematycznego nawilżania, a bardzo dobry w tym celu jest olej do włosów kokosowy, który obecnie kupimy w każdym sklepie kosmetycznym i spożywczym. Dzieli się on na rafinowany i nierafinowany. Ten pierwszy jest przeważnie stosowany w kosmetyce, bo jest tańszy, natomiast nierafinowany polecany jest do spożycia. Jeżeli chcemy naszym włosom dostarczyć prawdziwej bomby witaminowej wraz z intensywnym nawilżeniem, to najlepiej nabyć olej kokosowy nierafinowany, bo jest cennym źródłem niezbędnych witamin i minerałów, które mają cenny wpływ na nasze kosmki. Olej można obficie wmasować w całe włosy i skórę głowy albo jedynie w końcówki. Po upływie trzydziestu minut, olej należy zmyć delikatnym szamponem.

Zabieg olejowania włosów olejem kokosowym można stosować raz na jakiś czas, aby nie przeciążyć kosmków. Jeżeli nam się szybko przetłuszczają włosy, to najlepiej olej nakładać tylko od połowy długości włosów lub na same końcówki, gdy są bardzo przesuszone.