Dobre wyposażenie skuterów inwalidzkich

 

Starsi ludzie, którzy muszą poruszać się na wózkach inwalidzkich często inwestują w skutery, które działają dzięki wbudowanym silnikom akumulatorowym. Takie skutery są jak najbardziej przydatne, ale muszą być odpowiednio wyposażone, aby ułatwić poruszanie się po mieście, a nawet w przestrzeni domowej. Niektóre funkcje sprawiają, że skutery elektryczne są naprawdę dobrymi pojazdami do poruszania się.

Jak wyposażone muszą być skutery inwalidzkie?

skuter inwalidzkiTaki skuter nie składa się tylko z przycisku gazu oraz hamulców. Skuter inwalidzki przede wszystkim powinien mieć zapewnione wszystkie mechanizmy, które ułatwiają poruszanie się na nim. Chodzi na przykład o podnośnik pneumatyczny. Przydaje się w chwili, kiedy trzeba przesiąść się ze skutera na wózek. Można wyregulować wysokość siedzenia, przez co jest to łatwiejsze do zrobienia. Na panelu powinien znaleźć się czytelny licznik, który pokazuje tan baterii. Tym samym skuter nie rozładuje się na środku miasta. Koła muszą być mocno amortyzowane. Jest to niezbędne, aby móc zjechać z krawężnika lub na niego wyjechać. Z takich dodatków liczy się też amortyzacja osi. Koła, a oś to zupełnie inne rzeczy. To drugie rozwiązanie ma ułatwić jazdę po wybojach. Wiadomo, że przyda się także niewielki schowek pod kierownicą, chociażby na dokumenty lub niewielkie zakupy. Tego typu skuter powinien mieć dostęp do szybkiego ładowania.

Mimo, że jest to tylko niewielki skuter, takie maszyny są bardzo przydatne dla osób, które są zmuszone korzystać z wózków inwalidzkich. Dzięki temu nawet słaba osoba wjedzie na podjazd dla niepełnosprawnych i poradzi sobie z pokonaniem wielu innych przeszkód. Skuter w żadnym wypadku nie może być wywrotny. Stabilizacja jazdy to jedna z ważniejszych funkcji dobrych skuterów inwalidzkich.