Damska odzież jeździecka

 

Istnieją trzy podstawowe rodzaje spodni do jazdy konnej. Są to bryczesy z pełnym lejem, bryczesy z krótkim lejem, oraz bryczesy silikonowe. Lej –  to specjalne przeszycia, zazwyczaj z innego materiału (możliwa skóra, silikon, czy inne). Chodzi o to, aby w newralgicznych miejscach materiał był bardziej wytrzymały.

Zakup damskich bryczesów do jazdy konnej

bryczesy damskieHippika – to sport uprawiany nie tylko przez miłośników koni. Te szlachetne zwierzęta kochają prawie wszyscy. Koń może być prawdziwym przyjacielem człowieka i jest na to wiele dowodów w historii. Na koniach mogą jeździć zarówno dorośli, jak i dzieci. I nie ma znaczenia płeć człowieka. Różnice mogą być jedynie w doborze odzieży do jazdy konnej. Np. bryczesy damskie (oprócz oczywistego (specjalnego) kroju, mogą posiadać dodatkowe ozdoby w postaci kolorowych zamków, czy innych dodatków. Tak samo odzież dla dzieci. Męskie bryczesy są zgoła bez ozdób i mają przeważnie jeden kolor. Bryczesy są najczęściej szyte z wysokiej jakości materiałów, zdolnych wytrzymać ekstremalne warunki użytkowania, jakie mogą wystąpić podczas jazdy konnej. Materiał to mikro nylon, bawełna i lycra. Taki skład gwarantuje dobre dopasowanie się spodni do ciała, „oddychanie” materiału, przez co czujemy się swobodnie i komfortowo. Leje wykonywane są przeważnie ze sztucznej skóry ekologicznej (np. nylon, poliuretan). Całość doskonale „leży” na jeźdźcu, nie powodując u niego dyskomfortu związanego z np. odparzeniami, czy otarciami.

Odzież jeździecka została tak zaprojektowana, aby zapewnić 100 procentowe zadowolenie z jej użytkowania. Najważniejsze wydają się być spodnie do jazdy konnej, tzw. bryczesy. W końcu to one mają bezpośredni kontakt z końskim grzbietem i chronią ludzkie ciało przed ewentualnymi otarciami.