Czym przyciemnia się okna w biurowcu?

Biurowce większą część elewacji mają wykonaną ze szkła lub aluminium. Jeśli biuro znajduje się na ekspozycji południowej, może być problem ze zbyt ostrym światłem słonecznym. W takim przypadku okno wymaga przyciemnienia za pomocą folii. Ma ona bardzo ciekawe właściwości, ponieważ moc przyciemnienia wzrasta wraz z ilością światła słonecznego. Mówi się, że jest to inteligentna folia.

Przyciemnianie okien dobrą folią

przyciemnianie okien w biurowcachOkna w biurowcach są duże, dlatego folia musi być w szerokich rolkach. Przyciemnianie okien w biurowcach to usługa, która jest bardzo popularna. Używa się folii, która wykrywa promieniowanie UV. Wraz ze wzrostem promieniowania nasza folia staje się ciemniejsza. W praktyce wychodzi tak, że im słońce jest ostrzejsze, tym nasze okno bardziej się ściemnia. Działa to jak okulary fotochromatyczne. Przed przyklejeniem takiej folii należy szkło dokładnie przeczyścić. Na początku używa się do tego celu benzyny ekstrakcyjnej, która szybko odparowuje z szyby. Etap ten jest niezbędny do pozbycia się tłuszczu oraz osadów ze szkła. Następnie szkło myje się ciepłą wodą w połączeniu z odpowiednim detergentem. Na mokre szkło nakleja się folię, która podczas schnięcia idealnie przylega do szyby i już tak zostaje. Pod folią nie ma bąbelków powietrza, które mogłyby wyglądać nieestetycznie. Szyba jest zabezpieczona przed promieniowaniem UV, a także nie widać na niej zabrudzeń zewnętrznych.

Przyciemnianie tego typu okien jest bardzo potrzebną usługą. Trudno jest pracować w warunkach zbyt dużego nasłonecznienia. Jest to niekomfortowe. W pochmurne dni folii praktycznie nie widać, dlatego nie musimy się martwić o to, że w pomieszczeniu stanie się zbyt ciemno. Taką folię warto wybierać. Można ją kupować na dowolny rozmiar prosto od producenta.