Czym jest superfoods?

Ostatnio miałam trochę wolnego czasu, dostałam kilka wolnych dni w pracy. Przyznam, że nie czułam się najlepiej. Byłam przemęczona, nie wysypiałam się, a do tego żywiłam się byle czym. Przekąski typu fast food, bo nie miałam czasu na przygotowanie zdrowego posiłku. No i to wszystko w końcu zaowocowało. Nie wspomnę już o złym samopoczuciu, które odczuwałam przez cały czas.

Zalety zdrowego superfoods

superfoodsZaczęłam więc szukać różnych informacji w internecie na temat tego, jak utrzymać zdrowie w lepszej formie. Znalazłam informację na temat superfoods, które powodowało, że nasz organizm zaczął się regenerować. Na czym polega superfoods? Jest to przede wszystkim ekologiczna i zdrowa żywność. Nie jest przetworzona w żaden sposób i wszystko pochodzi prosto z natury. Nic nie działa na organizm lepiej niż naturalne składniki. Poleca się spirulinę, jest to taka ciemnozielona roślina. Można dodawać sproszkowanej spiruliny do każdego soku, czy koktajlu. Dietetycy twierdzą, że spożywanie zdrowych składników, typu nasiona, warzywa strączkowe, rośliny kapustne, wspaniale wpływają na zdrowie. Wyczytałam, że pomagają zapobiegać cukrzycy, a jest to bardzo poważna choroba cywilizacyjna naszych czasów. Spożywamy zbyt dużo cukrów prostych i sztucznych słodzików. To wszystko zostawia swój ślad w organizmie. Na początku nie zauważamy, że coś jest nie tak. Jednak jest to jak taka bomba z opóźnionym zapłonem. Spożywając superfoods możemy również ograniczyć problemy z ciśnieniem i choroby serca.

Dzięki temu, że mogłam złapać kilka dni oddechu od pracy, dowiedziałam się, w czym może być problem z moim pogorszeniem się stanu zdrowia. Zakupiłam odpowiednie superfoods w sklepie internetowym i mam nadzieję, że poprawa będzie widoczna z dnia na dzień i będę lepiej się czuła.