Co zrobić z przeciekającym dachem?

Gdy moja babcia źle się poczuła wraz z mężem i dziećmi musieliśmy przeprowadzić się do jej domu na Śląsku. Była to dla nas całkowita zmiana, ponieważ musieliśmy porzucić nasze miejskie życie i wyprowadzić się na przedmieścia. Najgorsze było to, że okazało się iż dom jest zupełnie zaniedbany i wymaga wiele prac remontowych.

Ocieplanie pianką skuteczną metodą izolacji poddasza

ocieplenia dachu pianką wykonywane na ŚląskuPrzede wszystkim dach wymagał renowacji ponieważ w kilku miejscach przeciekał, przez co poddasze całkowicie nie nadawało się do użytku. Dach wymagał całkowitej wymiany pokrycia. Z początku mąż sam chciał się za to zabrać na szczęście odwiodłam go od tego pomysłu i namówiłam byśmy zatrudnili do tego fachowców. Ekipa dekarzy wkroczyła do domu jeszcze tego samego tygodnia. Zaczęli zrywać całe pokrycie dachu i osuszać ściany i podłogę. Na szczęście więźba nie wymagała wymiany, gdyż spokojnie utrzyma nowe poszycie. Gdy zakończono układanie nowej dachówki, poddasze należało ocieplić, gdyż chcieliśmy zrobić tam dla siebie sypialnię. Wśród wielu metod ocieplania dachu zdecydowaliśmy się na piankę poliuretanową. Choć z początku zastanawialiśmy się nad zwykłą wełną mineralną z racji kosztów, stwierdziliśmy, że lepiej zrobić coś raz a porządnie nie patrząc na koszty. Mieliśmy naprawdę dosyć wszelkich remontów, a był to dopiero początek gdyż również cała góra wymagała renowacji. Na szczęście ocieplenia dachu pianką wykonywane na Śląsku jest dosyć często więc nie długo szukaliśmy fachowców, którzy podjęliby się tej pracy.

Dużym plusem ocieplania poddasza pianką jest gwarantowana szczelność, metodą natrysku nie tylko szybko rozprowadza się piankę, ale i dokładnie. Nie bez znaczenia był też czas w jakim wykonuje się tego typu ocieplenie. Nam zależało by było to zrobione jak najszybciej ponieważ chcieliśmy się wprowadzić, a to zdecydowanie był najszybszy sposób.