ręczniki z haftem

Ciężka praca pokojówki i ręczniki z haftem

Moja praca do najlżejszych nie należy. Jestem pokojówką, i innym się wydaję, ze to takie spoko zajęcie, i miło się pracuje w pensjonatach i tak dalej. Niestety, wszystko wygląda od kuchni trochę inaczej. Ludzie często strasznie bałaganią. Jak tylko coś zginie, zaraz my jesteśmy podejrzewane o różne kradzieże.

Ręczniki z haftem muszą być idealne ułożone

ręczniki z haftemPrzecież na pewno byśmy nic nie ukradły, bo wiadomo, że od razu by było na nas, głupota. No ale nie mamy żadnych świadków, a ręczniki reklamowe niestety mówić nie potrafią. No i mój dzień zaczyna się od tego, że zamiatam korytarze. Zmywam podłogi, i doprowadzam cały obiekt do porządku po nocy. Najgorzej jest, jak przyjdą jacyś ludzie po ostrej zabawie. Niektórzy to potrafią tak naśmiecić i nabrudzić, że zanim skończę, to parę dobrych godzin mija. Później układam ręczniki z haftem jak przyjdą z prania. Przygotowuje je do wymiany, bo o 12 kończy się doba hotelowa, i mam dwie godziny na to, aby wszystko posprzątać, i przygotować na przyjazd następnych gości. Wymieniam ręczniki hotelowe i odkurzam pokoje. Wszystko musi być w należytym porządku, bo inaczej goście złożyliby na nas skargę. Również kołdry hotelowe muszą być czyste, to zrozumiałe. Przecież różni ludzie pod nimi śpią, wszystko musi być zdezynfekowane i wyczyszczone. Czasami zdarza się tak, że ludzie urządzają sobie w pokojach alkoholowe libacje, i wtedy wyczyszczenie wszystkiego na prawdę zajmuje sporo czasu.

Nie mogę się opóźnić, bo miałabym spore problemy. Każdy czeka na swój pokój, i płaci za całą dobę, więc nie mogę naginać czasu. Po wyprzątnięciu pokoi znowu czyszczę korytarze i schody, bo coś się już mogło nawnosić przez ten czas. No i tak codziennie, poza dniami wolnymi oczywiście. No ale nie jest aż tak źle, jakoś sobie radzę, bywają gorsze zajęcia, nie mogę aż tak narzekać.