Brak obciążenia zdolności kredytowej w czasie wynajmu auta

Jest wiele zalet wynajmu samochodu na dłuższy okres czasu. Wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup nowego samochodu z salonu. Ceny takich samochodów to najczęściej kilkadziesiąt tysięcy złotych, a nawet więcej.

Wliczanie wynajmu samochodu w koszty prowadzenia działalności gospodarczej

Wypożyczalnia samochodów osobowych gdańskW związku z tym niektórzy wolą płacić za samochód regularnie niższą cenę, ale za to prowadzić całkowicie nowe auto, które będzie spełniać oczekiwania kierowcy. Oferta firm wynajmujących samochody jest bardzo atrakcyjna. Niezależnie od tego czy jest to duże czy średnie przedsiębiorstwo, firmy prześcigają się w swoich ofertach i mają do dyspozycji naprawdę dobre samochody znanych i cenionych na całym świecie marek. Szeroka oferta wynajmu samochodów sprawia, że każdy klient może wybrać coś odpowiedniego dla siebie – idealny samochód, który będzie dostosowany przede wszystkim do własnych wymagań oraz budżetu kierowcy. Wypożyczalnia samochodów osobowych gdańsk nie jest leasingiem. Tu ceny za wynajem są znacznie niższe. Właśnie dlatego wypożyczanie wypiera leasing. Co ciekawe, wydatki przeznaczone na wynajem samochodu osobowego mogą być wliczane w koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki temu można znacznie zmniejszyć należny podatek. Dlatego wiele firm decyduje się właśnie na wynajem samochodów dla swojego przedsiębiorstwa, a nie na ich leasing. Wydatek na wypożyczenie samochodu osobowego jest niższy – zupełnie inaczej niż zakup nowego auta, gdzie trzeba jednorazowo wpłacić naprawdę wysoką kwotę.

Dla firm szczególnie ważne jest to, że wynajem samochodów osobowych nie jest żadnym obciążeniem i co najważniejsze – nie zmniejsza zdolności kredytowej. Wypożyczalnie długoterminowe wcale nie potrzebują takiej zdolności i załatwienie samochodu jest naprawdę proste. Dlatego na wypożyczenie mogą pozwolić sobie nawet słabiej rozwinięte firmy.