Body dla niemowląt

 

Chyba dla każdej przyszłej mamy kompletowanie wyprawki dla malucha jest przyjemnym zajęciem. Choć lista produktów do kupienia jest długa, to warto się skupić na najważniejszych produktach, które będą potrzebne od pierwszych chwil.

Jakie body są najlepsze dla niemowlaka?

body krótki rękaw 92Choć garderoba małych dzieci nie obfituje w wiele rodzajów ubranek, to jednak powinno się mieć ich spory zapas z uwagi, że maluchy szybko się brudzą. Jednym z podstawowych ubrań, które ma każde dziecko są body, które kupimy w rozmiarach od pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem. Większe rozmiary też są dostępne i przeważnie je noszą maluchy nieco starsze, które mają jeszcze pieluszki. W porze lepiej najlepiej kupować maluchom body krótki rękaw 92 rozmiar będzie idealny dla półtoraroczne dziecko. Wszystkie modele mają rozpięcie w kroku na zatrzaski, które znacznie ułatwia przewijanie bez konieczności ściągania całego ubranka. Ponadto body są uszyte z dobrej jakościowo bawełny, która doskonale się sprawdza w noszeniu. Ponadto ubranka można prać w wysokich temperaturach i zawsze zachowują swój oryginalny kształt. Jeżeli chodzi o dobór rozmiaru odzieży dla malucha, to konieczna jest wiedza na temat ilości centymetrów od czubka głowy do pośladków. Do tej miary dodajemy kilka centymetrów na pieluszkę i możemy kupować określony rozmiar. Body najczęściej są zakładane dzieciom do momentu, kiedy noszą pieluszki, gdyż później stają się one niekomfortowe w noszeniu. Żeby mieć zawsze czyste ubranko dla malucha, to wystarczy mieć siedem par body.

Wszelkie przybory, artykuły i ubranka najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach. Najwięcej ich znajdziemy w internecie i będą one miały jeszcze dużo większy wybór niż stacjonarne sklepy. Na pewno kupując ubranka w sieci zaoszczędzimy kilkadziesiąt złotych.