Bezprzewodowe słuchawki do ćwiczeń

 

Dla wielu aktywnych osób, muzyka była częścią treningu, więc jej brak był ogromnym utrudnieniem, czasem mogącym zakłócić normalny przebieg ćwiczeń. Słuchawki i odtwarzacze muzyki były więc nieodłącznym elementem wyposażenia większości entuzjastów wysiłku fizycznego, zwłaszcza tych którzy preferowali trening na otwartym powietrzu.

Douszne słuchawki sportowe

słuchawki dla aktywnychTrening zewnętrzny zazwyczaj zawierał w sobie bardzo wiele ćwiczeń ruchowych, podczas których niektóre modele słuchawek mogły spadać z głowy, a okablowanie przeszkadzać w swobodnym wykonywaniu ćwiczeń. Do ćwiczeń zewnętrznych rekomendowane były więc bezprzewodowe, douszne słuchawki dla aktywnych, znacznie lepiej przystosowane do funkcjonowania podczas intensywnego treningu fizycznego. Posiadały one bowiem nakładki, zakładane na uszy, wykonane z bardzo przyjemnego w dotyku tworzywa sztucznego, nieco podobnego do gumy, które zapobiegały wypadaniu słuchawek w trakcie ćwiczeń, a jednocześnie były bardzo komfortowe i nie przeszkadzały po dłuższym czasie użytkowania. Słuchawki te były również całkowicie bezprzewodowe, nie posiadając kabli, mogących zaczepiać się o ręce czy otoczenie w trakcie ćwiczeń, używając zamiast nich połączenia wifi z nadajnikiem w odtwarzaczu muzycznym. Sportowe słuchawki posiadały również bardzo satysfakcjonującą jakość dźwięki, znacznie przekraczającą możliwości standardowych modeli.

Była ona tym większa, iż nakładki, zakładane na głośniki słuchawek częściowo wytłumiały dźwięki otoczenia, nawet w najgłośniejszych miejscach, umożliwiając komfortowe słuchanie muzyki w każdych warunkach. Te same nakładki były również zdecydowanie wygodniejsze niż gumowe odpowiedniki, widywane w tanich modelach słuchawek dousznych, nie podrażniając uszu i nie powodując dyskomfortu.