Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseosr/domains/miastooferuje.szczecin.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Bezpieczne biostymulatory roślin - miastooferuje Szczecin

Bezpieczne biostymulatory roślin

 

Żeby z ziarenka wyrosła piękna roślina, trzeba sporo czasu i odpowiednich warunków. Rośliny mogą dziko rosnąć, ale nigdy nie będą tak bujne jak te, które sami hodujemy i pielęgnujmy. Kwiaty i krzewy poza wodą i słońcem potrzebują także zasilania.

Jakie są rodzaje biostymulatorów?

biostymulatory wzrostu roślinBez dostępu promieni słonecznych i wody, żadna roślina nie przeżyje, ale to nie wszystko czego potrzebuje. Jeżeli zależy nam ba bogatych plonach, znacznych rozmiarach, to potrzebne będą biostymulatory wzrostu roślin, które kupimy w każdym sklepie ogrodniczym. Są to profesjonalne środki wzmacniające, wpływające na wielkość plonów, a także ich smak. Przede wszystkim są złożone z naturalnych składników, które obok nawozów są doskonałym preparatem o wszechstronnym działania. Dzielą się na biostymulatory stosowane w sadownictwie, czyli drzew i krzewów owocowych oraz w ogrodnictwie do przeróżnych warzyw. Najczęściej są w formie wygodnych w stosowaniu płynów, które aplikuje się bezpośrednio do gleby lub na liście, w zależności od rodzaju. Biostymulatory są pewnego rodzaju bombami witaminowymi, które intensywnie wpływają na kondycję rośliny. Pomagają we wzroście, rozłożystości korzeni, które ułatwiają pobieranie wody i składników odżywczych z gleby czy zwiększają ilość plonów. Dzięki swojemu naturalnemu składowi są całkowicie bezpieczne dla roślin, ale też dla środowiska. Zawierają cenne aminokwasy, witaminy i minerały niezbędne każdej roślinie, a także hormony wzrostu pozyskiwane z alg morskich.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów biostymulatorów dla roślin, które poza płynną postacią mogą być w formie granulatu. Można je stosować przez cały rok w celu wzmacniania roślin domowych, balkonowych czy ogrodowych. Jednak najczęściej korzystają z nich rolnicy.