Alternatywa dla pomp gruntowych

Pompy ciepła wielu osobom kojarzą się z pewnością z archaicznymi urządzeniami, takimi jak dmuchawy, które wykorzystywały mnóstwo energii elektrycznej do podgrzewania powietrza, a następnie w nieefektywny sposób je rozprowadzały. Nic bardziej mylnego. Pompy ciepła to zaawansowane i bardzo efektywne rozwiązania.

Instalujmy pompy wykorzystujące energię z powietrza

pompa ciepła powietrze woda vaillantWykorzystują one skumulowaną w powietrzu atmosferycznym energię, aby ogrzać nasze mieszkanie oraz przygotować ciepłą wodę użytkową dla naszego domu. To rozwiązanie, które jest bardzo wydajne i może działać nawet zimą, gdy za oknem panują ujemne temperatury. Instalacja wymaga do poprawnego funkcjonowania energii elektrycznej, ale około siedemdziesięciu procent ciepła pochodzi z Odnawialnych Źródeł Energii. Możemy zwiększyć ten współczynnik poprzez połączenie naszej instalacji grzewczej z instalacją solarną lub fotowoltaiczną

, które dostarczą nam ekologiczny prąd zasilający naszą pompę. Dzięki temu nasz dom będzie efektywnie ogrzewany w sposób ekologiczny. Tego typu urządzenia jak pompa ciepła powietrze woda Vaillant można zainstalować wszędzie tam, gdzie nie da się użyć pompy ciepła korzystającej z energii geotermalnej. Zainteresujmy się takim rozwiązaniem jeżeli modernizujemy nasz dom i szukamy ciekawego źródła energii. W ten sposób przyczynimy się zarówno do oszczędności jak i ochrony środowiska naturalnego.

Z pewnością dom wyposażony w tego typu ekologiczną i oszczędną instalację zrobi ogromne wrażenie na naszych znajomych i rodzinie. To bardzo innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie, które cieszy się popularnością zarówno w naszym kraju jak i w krajach znacznie bardziej rozwiniętych gospodarczo. Możemy w ten sposób postawić na przyszłościowe rozwiązania, które będą stosowane coraz częściej.