Aktualne trendy w florystyce

Jeśli ktoś uważa, że florystyka, to układanie tradycyjnych bukietów z kwiatów, które wręczane są z okazji uroczystości rodzinnych lub oficjalnych, jest w błędzie. Florystyka to dziedzina sztuki, podlegająca, jak pozostałe, zmiennym prądom, modzie i kulturowym tendencjom. Florystyczne dzieła, chociaż mają również charakter okazjonalny, to raczej służą dekoracji, a nie okolicznościowemu wręczaniu.

Jak są tworzone dekoracje florystyczne?

popularne akcesoria florystyczneNiewątpliwie podstawowym tworzywem tych dekoracji jest roślinność w pełnym tego słowa znaczeniu. Oprócz kwiatów, wykorzystywane są różne trawy, gałęzie, fragmenty suszu, owoców itp. Bazą dla tych tworzyw są zwykle popularne akcesoria florystyczne. Są dostępne w dużym wyborze i działają inspirująco na twórców- florystów. Zależnie od tematyki, której poświęcona jest dekoracja florystyczna, dobierane są akcesoria. Największy wybór nawiązuje do Świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Są to różne elementy akcentujące symbolikę tych Świąt. Bardzo efektowne i chętnie wykorzystywane w dekoracjach florystycznych są różnej wielkości, kształtu i faktury, kawałki suchego drewna. Różnej szerokości wstążki we wszystkich kolorach, a także materiały dekoracyjne i ozdobne papiery wieńczą niejedno florystyczne dzieło. Do ?zbudowania? takiego obiektu służą specjalne obejmy, pojemniki i tworzywa gąbczaste, aby w nich osadzić pojedyncze rośliny i elementy. Wśród akcesoriów dominują wyroby w złotym i srebrnym kolorze, a wśród nowości królują błyszczące perełki różnej wielkości.

Wszystkie akcesoria florystyczne są do kupienia na stronach internetowych producentów lub importerów. Każdy z nich w bardziej lub mniej atrakcyjny sposób prezentuje swoje zasoby w dużym wyborze. Pewnie nie ułatwia to podjęcia decyzji o zakupie, ale na pewno może zadowolić najbardziej wybrednego klienta.